Okna PCW FORIS
FORIS 100

Niezlicowane skrzydło oraz listwa przyszybowa z podcięciem nadają charakterystyczny wygląd okna. Solidna konstrukcja – rama o wysokości 68 mm i głębokości zabudowy 60 mm – gwarantuje wysoką sztywność. Grubość ścianek zewnętrznych wynosząca 3 mm pozwala na tworzenie dużych konstrukcji okiennych. FORIS 100 to dobra izolacja akustyczna i termiczna – współczynnik izolacji termicznej profili okiennych wynosi Uf=1,6 W/(m2xK). Ze względu na tradycyjne wzornictwo oraz wytrzymałą i niezawodną konstrukcję FORIS 100 jest atrakcyjny dla każdego rodzaju budownictwa.
FORIS 101

Z myślą o inwestorach instytucjonalnych powstał FORIS 101, zaprojektowany w szczególności na potrzeby budynków użyteczności publicznej oraz osiedli mieszkaniowych. Niższa zabudowa zapewnia większych dopływ światła do pomieszczeń a niezlicowane skrzydło nadaje klasyczny wygląd okna. Jednocześnie trwała konstrukcja zapewnia dobre parametry użytkowe.
FORIS 300

Czterokomorowe skrzydło oraz solidna konstrukcja ramy o wysokości 68 mm gwarantują wysoką sztywność, dobrą izolację termiczną i akustyczną oraz niezawodność w użytkowaniu przez wiele lat. Bardzo ważnym atutem FORIS 300 jest jego doskonałe wzornictwo, szczególnie efektowne w przypadku okien wykonanych z profili okleinowanych kolorowymi foliami dekoracyjnymi. Niepowtarzalna listwa przyszybowa nadaje elegancki wygląd. Wszystko to sprawia, iż FORIS 300 jest idealnym rozwiązaniem w zabudowie jednorodzinnej.
FORIS 400

W zakresie rozwiązań renowacyjnych system FORIS prezentuje również swoje rozwiązanie. Rama renowacyjna w połączeniu ze zlicowanym skrzydłem pięciokomorowym daje duże możliwości konstrukcyjne i bardzo dobre parametry izolacyjne. Głębokość zabudowy systemu FORIS 400 wynosi 60mm, a profile maskujące umożliwiają zabudowę ościeży do szerokości 100 mm.
FORIS 500

Nowoczesna i piękna linia pięciokomorowego profila nadaje mu wyjątkowy styl. Okna wykonane w systemie FORIS 500 cechują doskonale parametry użytkowe. Dzięki specjalnej konstrukcji – rama o wysokości 76 mm i głębokości zabudowy 72 mm – FORIS 500 gwarantuje doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej. Dla profili FORIS 500 współczynnik izolacji termicznej Uf=1,2 W/(m2xK) co gwarantuje znaczne oszczędności w kosztach zużycia energii. Ze względu na wyjątkowe parametry techniczne oraz nowoczesne wzornictwo FORIS 500 jest szczególnie polecany do budynków o wysokim standardzie wykończenia.
FORIS 501

Jest to prawdziwie pięciokomorowy system. Bez względu na miejsce, w którym dokonamy przekroju poziomego zawsze będzie tam występować pięć komór. Głębokość zabudowy systemu FORIS 501 wynosi 72 mm, co przy bardzo dobrze zaprojektowanym układzie komór wewnętrznych i optymalnym doborze grubości ścianek profili pozwala na osiągnięcie doskonałego parametrów izolacyjnych. Wyniki badań przeprowadzonych w renomowanych laboratoriach potwierdzają osiągnięcie współczynnika izolacji termicznej profili okiennych Uf = 1,3 W/(m2xK). FORIS 501 to nie tylko parametry techniczne, również niepowtarzalna estetyka okien wykonanych z tych profili spełnia wymagania nowoczesnego wzornictwa. Charakterystyczny kształt profili okiennych doskonale sprawdza się w każdym rodzaju budownictwa.
FORIS 601

Sześciokomorowy system profili pvc o klasycznym kształcie skrzydła, zachęcającym do stosowania okien i drzwi balkonowych wykonanych w tym systemie w każdym rodzaju budownictwa. FORIS 601 to system o głębokości zabudowy wynoszącej 72 mm, szerokim wrębie ramy i skrzydła, umożli-wiającym stosowanie pakietów szkła termoizolacyjnego o grubości do 54 mm, w tym pakietów trzy-szybowych. Współczynnik izolacji termicznej profili okiennych FORIS 601 wynosi 1,2 W/m2xK. Te parametry profili pvc FORIS 601 przekładają się na doskonałą ochronę termiczną budynków, tak ważną w dobie stale wzrastających kosztów energii.
FORIS 700

Dla obiektów o najwyższych wymaganiach w zakresie izolacji termicznej przeznaczone jest rozwiązanie systemu FORIS 700. Siedmiokomorowa zabudowa o głębokości 95,5 mm zapewnia współczynnik izolacji dla złożenia ramy i skrzydła na poziomie 1,0 W/m2xK. Dopełnieniem tej doskonałej izolacji jest wrąb skrzydła wynoszący 60 mm co umożliwia stosowanie praktycznie wszystkich pakietów szkła termo-izolacyjnego.